Bilinçli Bir Alışveriş Nasıl Yapılır

18 Ocak 2021
Bilinçli Bir Alışveriş Nasıl Yapılır

Bilinçli Bir Alışveriş Nasıl Yapılır

Alışveriş nasıl yapılmalı? Nelere dikkat etmeliyiz;
 
     Aslına bakarsanız alışveriş yapacağımız mağazanın dış görünümü ve prestiji günümüzde çok önemli bir hale geldi. Kıyafet konusunu ele alırsak; Bir mağazaya girerken nelere dikkat edersiniz, aslında dikkat ettiğiniz tek şey mağazanın düzeni ve gözünüzde oluşan düzen algısıdır. O yüzden bir mağaza düzenli ve temiz olmalıdır. Bir başka konu tabii ki de kıyafetler. Çoğumuz ucuz bir ürün aldığımızda bize karlı geleceğini düşünürüz. Fakat burada unuttuğumuz önemli bir yanlış vardır. Çünkü ucuz ve kalitesiz kıyafetler hem vücudumuza hem de cebimize zarar verir. Peki bu nasıl olur?
 
     Bilmediğimiz ve aslında beğenmesek te fiyatı uygun olduğu için tercih ettiğimiz ürünler, bunların arasında en önemlisi pantolon gelir. Vücudumuza temas eden yüzeyler bize sağlığımıza tehdit olabilir. Gelelim fiyatı uygun olduğu için tercih ettiğimiz ürünlerin aslında fiyatları görüldüğü gibi uygun değildir. Neden derseniz? Çünkü uygun fiyata aldığımız bir ürün bize ancak ortalama 1 ay kadar süre ile dayanabilir tabi ki bu kullanım sıklığına göre değişir.
     
     Sonunda yine kıyafet almak zorunda kalırız ve bu şekilde bir kaç kez tekrarlandığında ise zaten kaliteli bir ürünün fiyatına denk gelmiş olur ve biz her iki türlüde zarar etmiş oluruz. Bunlar dikkat etmemiz gereken ilk hususlardı. İkinci bir husus ise üzerimize yakışan kıyafeti almak ve bizim yakıştığına inandığımız kıyafetleri almak, Çünkü daha sonra bu bana yakışmadı deyip pişman olabiliyoruz.
 
 Yiyecek ve içecek alırken nelere dikkat etmeliyiz;
 
     Bu konuda dikkat etmemiz geren aslında çok önemlidir. Çünkü sağlığımız söz konusu. Ürünler taze midir? Son kullanma tarihi ne zamandır? yazın mı yoksa kışın mı tüketilmelidir? bu gibi sorulara dikkat etmemiz gerekiyor. Meyve suyu seçimi yaparken ise hazır almaktansa kendiniz evde meyveleri sıkarak hazırlarsanız daha sağlıklı beslenmiş olursunuz ki bütün doktorlar bunları tavsiye etmektedir.

Bursabuluyor.com

Haber Yorumları