Kıyafet Alışverişi Trendleri Nelerdir

24 Kasım 2023
Kıyafet Alışverişi Trendleri Nelerdir

Kıyafet Alışverişi Trendleri Nelerdir

 

İlkbahar Yaz Sezonunda Son Trendler 

            Bu yılın ilkbahar yaz sezonunda alışveriş severleri birçok yenilikler beklemektedir. Hem günlük kıyafetlerde hem de gece kıyafetlerinde romantizmin ön plana çıkarıldığı görülmektedir. İlkbaharın vazgeçilmezi olan çiçek desenleri en canlı haliyle yeni sezon kıyafetlerinde kendini göstermektedir. Bunun yanı sıra kullanılan renkler son derece canlı ve parlaktır. Gardırobunu yenilemek isteyenler bu sezon yeni bir stil yaratabilirler.

Yeni Sezonun Moda Renkleri

            Bu yılın ilkbahar ve yaz sezonunda vitrinleri süsleyen kıyafetlerde mavinin farklı tonlarını görülmektedir. Özellikle denim tonundaki mavi sokak stilindeki pantolon ve elbiselerde sıkça görülmektedir. Bu renkle mavinin diğer tonları ile de kombin edilmektedir. Bu sene ayrıca sarının en sıcak ve canlı tonları seçilmektedir. Kırmızıyı ve turuncuyu ise özel günlerde tercih edilen kıyafetler görmek mümkündür. Kırmızı her sezon olduğu gibi bu sezonda popülerliğini korumaktadır. Lacivert canlı tonları, yeşilin ve pembenin keskin tonları, altın ve gümüş metalik renkler kullanılmaktadır. 

Kıyafet Seçiminde Yeni Alternatifler

            Bu sene tasarımcılar kıyafet alışverişi trendleri nelerdir sorusuna yeni alternatifler sunmaktadır. Bu yıl kıyafetlerde işlemeler çok tercih edilmektedir. İşlemeli ceket, pantolon elbiseler baharın ve yazın sıcak renkleri kullanılarak işlemelerle süslenmektedir. Ayrıca hem fırfırların hem de çizgilerin bir arada kullanıldığı modeller bulunmaktadır. Çizgili kumaşlar kullanılan eteklerinde, kollarında fırfır olan modeller bulunmaktadır. Pantolonlarda bu sezon geniş kesimler tercih edilmektedir. Canlı renklerin kullanıldığı pantolonlar hem şık hem de rahatlığı tercih eden kadınlara göre tasarlanmıştır. Tül ve transparan ise geniş yer tutmaktadır. Uçuşan şifonlardan oluşan etekler, transparan detaya sahip parçalar farklı kombinlerde kullanılmaktadır. Bunun yanında retro tercih edenler için daha çok yetmişler modasını yansıtan ürünler bulunmaktadır. Yetmişler modasına uygun kesimlerde olan parçalarla kombinler yapılmaktadır. Elbiselerde ise maksi boy tercih edilmektedir. 

Bursabuluyor.com

Haber Yorumları